+ 421 (0)905 748 0429.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00
Jiráskova 16 • BardejovVedľa predajne CITROEN

Laboratórna diagnostika

Dôležitá súčasť veterinárnej medicíny, ktorá sa zameriava na analýzu vzoriek zvierat.

Veterinárna laboratórna diagnostika je dôležitou súčasťou veterinárnej medicíny, ktorá sa zameriava na analýzu vzoriek zvierat s cieľom diagnostikovať choroby, monitorovať ich stav a navrhnúť vhodnú liečbu. Táto diagnostika zahŕňa široký rozsah laboratórnych testov a metód na analýzu krvi, moču, tkanív, výkalov a iných biologických materiálov.

Tu sú niektoré z hlavných činností veterinárnej laboratórnej diagnostiky:

 • Hematológia
  Analyzujeme zloženie krvi, ako sú počty krvných buniek, koncentrácia hemoglobínu, a vyhodnocuje prípadnú anémia, infekcie alebo iné krvné poruchy.
 • Biochémia
  Skúmame rôzne chemické parametre v krvi, ako sú hladiny enzýmov, elektrolytov, bielkovín a metabolické produkty. Tieto testy môžu poskytnúť informácie o funkčnosti orgánov ako sú pečeň, obličky, pankreas a ďalšie.
 • Mikrobiológia
  Identifikujeme patogény ako sú baktérie, vírusy, huby a parazity v rôznych vzorkách (napríklad krv, moč, výkaly, tkanivá) a určuje ich citlivosť na antibiotiká. Tieto testy sú kľúčové pre diagnostiku infekčných ochorení.
 • Parazitológia
  Detekujeme a identifikujeme parazity v rôznych biologických vzorkách. Tento typ diagnostiky je dôležitý pri detekcii a liečbe rôznych parazitárnych infekcií.
 • Cytológia
  Analyzujeme bunky zo vzoriek tkanív alebo tekutín (napríklad cytologický odber z nádorov, lymfatických uzlín). Táto metóda môže pomôcť pri diagnostike nádorových ochorení a ďalších patologických stavov.
 • Histopatológia
  Vyšetrujeme mikroskopickú štruktúru tkanív na detekciu patologických zmien, napríklad rakovinových buniek alebo zápalových procesov.

Moderné technológie a postupy

prispievajú k lepšej starostlivosti o zvieratá

Veterinárna laboratórna diagnostika je kľúčovou súčasťou veterinárnej starostlivosti, pretože umožňuje veterinárnym lekárom presnú diagnostiku chorôb a následne navrhnutie vhodnej liečby pre zvieratá.

Moderné technológie a postupy v laboratórnej diagnostike prispievajú k lepšej starostlivosti o zvieratá a zlepšeniu ich zdravia a kvality života.

Histologická špecifická laboratórna diagnostika zabezpečovaná špecializovanými laboratóriami (Laboklin – Nemecko, Vetservis – Nitra).

Prihlásenie na odber noviniek


O klinike

Vybudovali sme prvú kliniku v Bardejove s celodennou prevádzkou a pohotovostnou službou

Ordinačné hodiny

Pondelok - Piatok:
9.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 10.00

Kontakty

Telefón: + 421 (0)905 748 042Jiráskova 16 • Bardejov
vedľa predajne CITROENKontaktujte nás