+ 421 (0)905 748 0429.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00
Jiráskova 16 • BardejovVedľa predajne CITROEN

Vakcinácia zvierat

Vakcinácia je dôležitým preventívnym opatrením, ktoré pomáha ochrániť zvieratá pred rôznymi infekčnými chorobami.

 • Vakcinácia mačiek
  Mačiatka sa prvýkrát vakcinujú proti infekčným chorobám vo veku 8-9 týždňov, druhá vakcinácia tou istou vakcínou sa vykonáva po uplynutí 3-4 týždňov od aplikácie prvej (11.-12. týždeň). Revakcinácia potom prebieha 1x za rok. Na našom pracovisku používame kombinovanú vakcínu proti rhinotracheitíde mačiek, calicivírusu mačiek, panleukopénii mačiek a chlamýdiám (chlamydophila felis). Vo veku 14-15 týždňov mačiatka vakcinujeme proti besnote, revakcinácia prebieha každoročne, spolu s ostatnými infekčnými chorobami. Vakcinujú sa vždy len zdravé a odčervené zvieratá, počas gravidity a laktácie sa zvieratá nevakcinujú. V niektorých prípadoch sa po vakcinácii prechodne vyskytne mierna apatia alebo nechutenstvo, jedná sa však o normálnu reakciu ktorá v priebehu 1-2 dní vymizne, v prípade lokálnej reakcie je to mierny svrbiaci opuch v mieste vpichu, ktorý sa stratí do 1 – 2 týždňov.
 • Vakcinácia psov
  Šteniatka vakcinujeme kombinovanou vakcínou proti infekčným chorobám – psinke, infekčnej hepatitíde, infekčnej laryngotracheitíde, parvoviróze, coronavírusu a leptospiróze psov, a to vo veku 8 týždňov, vakcináciu opakujeme tou istou vakcínou o tri týždne. Infekčné choroby sa revakcinujú každoročne spolu s besnotou. Primovakcinácia sa môže zahájiť už v skoršom veku, t.j. od 5. – 6. týždňa, záleží od rozhodnutia veterinára, a to predovšetkým pri nepriaznivej epizootologickej situácii, prípadne pri šteniatkach odchovaných na umelej výžive. V tomto prípade sa používa tzv. puppy vakcína, ktorá obsahuje inaktivovaný kmeň parvovirózy. Vakcinujeme vždy len zdravé a odčervené zvieratá. Gravidné a laktujúce feny sa nevakcinujú.
 • Besnota
  Besnotu vakcinujeme po 12. týždni veku šteniatka, alebo 3 – 4 týždne po predchádzajúcej vakcinácii, revakcinujeme každý rok, spolu s infekčnými chorobami. Je povinná zo zákona.
 • Doplnkové vakcinácie
  Lymská borelióza sa vakcinuje od 12 týždňov, pozostáva z 2 vakcinácií, v rozmedzí 14 – 21 dní, revakcinuje sa 1x ročne. Rizikovou skupinou sú psy s podozrením na Lymskú boreliózu. U takýchto jedincov je potrebné vylúčiť ochorenie sérologickým vyšetrením.
  Tetanus – v prvom roku sa vakcinuje 2 krát, v rozmedzí 3 týždňov, imunita nastúpi o 14 – 21 dní a trvá 2 roky. Potom je nutná revakcinácia.
 • Odčervenie
  Na odčervenie sa používa buď pasta, tabletky, alebo spot-on prípravok v príslušnom dávkovaní podľa váhy, spolu s veterinárom si vyberiete najvhodnejšiu formu pre vášho miláčika. Dôležité je odčervenie v pravidelných intervaloch opakovať. Šteniatka sa odčervujú vo veku 2, 4 a 6 týždňov, a ďalej každé tri mesiace. Ak sa pri preventívnom odčervení objavia v truse parazity, zopakujeme ho o dva týždne ešte raz. Používané prípravky striedame.

Vakcinačná schéma

údaje sú orientačné, konkrétnu schému rozhodne veterinárny lekár podľa okolností

 • 8 . –  9. týždeň – psinka, hepatitída, parvoviróza, parainfluenza, coronavírus, leptospiróza
 • 11. – 12. týždeň – psinka, hepatitída, parvoviróza, parainfluenza, coronavírus, leptospiróza
 • 14. – 15. týždeň – besnota, lymská borelióza*
 • 16. – 17. týždeň – lymská borelióza*
 • 19. – 20. týždeň – tetanus*
 • 22. – 23. týždeň – tetanus*
 • * – možné doplnkové vakcinácie
Prihlásenie na odber noviniek


O klinike

Vybudovali sme prvú kliniku v Bardejove s celodennou prevádzkou a pohotovostnou službou

Ordinačné hodiny

Pondelok - Piatok:
9.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 10.00

Kontakty

Telefón: + 421 (0)905 748 042Jiráskova 16 • Bardejov
vedľa predajne CITROENKontaktujte nás