+ 421 (0)905 748 0429.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00
Jiráskova 16 • BardejovVedľa predajne CITROEN

Sonografické vyšetrenie /USG/

Dôležitý nástroj pri diagnostike a monitorovaní zdravia zvierat.

Veterinárne sonografické vyšetrenie je diagnostická procedúra, ktorú používame na vizualizáciu štruktúr a orgánov vo vnútri tela zvieraťa pomocou ultrazvukových vĺn. Tento postup je neinvazívny a bezbolestný a umožňuje nám získať detailné obrazy orgánov a tkanív zvieraťa, čo pomáha pri diagnostike a sledovaní rôznych zdravotných stavov.

Počas veterinárneho sonografického vyšetrenia sa ultrazvuková sonda aplikujeme na povrch kože zvieraťa a vysiela ultrazvukové vlny do tela. Tieto vlny prechádzajú cez tkanivo a odraziť sa späť do sondy, kde sú zachytené a prevedené na obrazovku, kde sa zobrazuje štruktúra a stav orgánov. Tieto obrazy používame na identifikáciu abnormalít, ako sú nádory, cysty, zápaly alebo iné patologické stavy.

Vyšetrenie vnútorných orgánov

Dôležitá súčasť diagnostiky.

Veterinárne sonografické vyšetrenie sa často používa na vyšetrenie orgánov ako sú pečeň, obličky, slezina, žlčník, srdce, reprodukčné orgány a iné. Je tiež užitočné pri sledovaní tehotenstva u zvierat a na monitorovanie rastu a vývoja plodu.

Tento typ vyšetrenia je dôležitým nástrojom pri diagnostike a monitorovaní zdravia zvierat a môže pomôcť pri stanovení správnej liečby a manažmentu zdravotných problémov.

Prihlásenie na odber noviniek


O klinike

Vybudovali sme prvú kliniku v Bardejove s celodennou prevádzkou a pohotovostnou službou

Ordinačné hodiny

Pondelok - Piatok:
9.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00
Sobota: 8.00 - 10.00

Kontakty

Telefón: + 421 (0)905 748 042Jiráskova 16 • Bardejov
vedľa predajne CITROENKontaktujte nás