Základná starostlivosť veterinárneho lekára o zvieratá je rovnako dôležitá ako starostlivosť majiteľov. Tu je niekoľko kľúčových aspektov starostlivosti veterinárneho lekára:

 1. Diagnostika a liečba: Veterinárny lekár sa stará o diagnostiku a liečbu zdravotných problémov u zvierat. To zahŕňa vykonávanie vyšetrení, krvných testov, rentgenových snímok a ďalších diagnostických testov na identifikáciu chorôb a poranení.
 2. Vakcinácia a preventívna starostlivosť: Veterinárny lekár odporúča a podáva vakcíny pre zvieratá na ochranu pred infekčnými chorobami. Okrem toho poskytuje odporúčania týkajúce sa preventívnej starostlivosti, ako sú antiparazitárne liečby a odčervenie.
 3. Chirurgické zákroky: Veterinárny lekár vykonáva chirurgické zákroky na liečbu zranení, odstraňovanie nádorov, sterilizáciu a kastráciu zvierat. Zabezpečuje bezpečný a efektívny priebeh operácie a poskytuje starostlivosť počas doby zotavovania.
 4. Starostlivosť o pohodu a výživu: Veterinárny lekár poskytuje odporúčania týkajúce sa výživy a stravovania zvierat, ako aj starostlivosť o ich pohodu a dobrý životný štýl. To zahŕňa odporúčania týkajúce sa správnej stravy, cvičenia a environmentálnych potrieb zvierat.
 5. Rada a podpora majiteľom: Okrem poskytovania zdravotnej starostlivosti majiteľom zvierat poskytuje veterinárny lekár aj radu a podporu týkajúcu sa starostlivosti o ich zvieratá. To zahŕňa poradenstvo ohľadom výberu správnej stravy, tréningu a výchovy, ako aj starostlivosti o zvieracie zdravie a pohodu.

Starostlivosť veterinárneho lekára je neodmysliteľná pre zachovanie zdravia a pohody zvierat a poskytuje dôležitú podporu a pomoc majiteľom v poskytovaní najlepšej starostlivosti o ich miláčikov.

  Prihlásenie na odber noviniek


  O klinike

  Vybudovali sme prvú kliniku v Bardejove s celodennou prevádzkou a pohotovostnou službou

  Ordinačné hodiny

  Pondelok - Piatok:
  9.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00
  Sobota: 8.00 - 10.00

  Kontakty

  Telefón: + 421 (0)905 748 042Jiráskova 16 • Bardejov
  vedľa predajne CITROENKontaktujte nás