Sonografické vyšetrenie /USG/

 • Kompletne vyšetrenie jednotlivých orgánov
 • Diagnostika gravidity

Veterinárne sonografické vyšetrenie je diagnostická procedúra používaná veterinárnymi lekármi na vizualizáciu štruktúr a orgánov vnútri tela zvieraťa pomocou ultrazvukových vĺn. Tento postup je neinvazívny a bezbolestný a umožňuje veterinárnym lekárom získať detailné obrazy orgánov a tkanív zvieraťa, čo pomáha pri diagnostike a sledovaní rôznych zdravotných stavov.

Počas veterinárneho sonografického vyšetrenia sa ultrazvuková sonda aplikuje na povrch kože zvieraťa a vysiela ultrazvukové vlny do tela. Tieto vlny prechádzajú cez tkanivo a odraziť sa späť do sondy, kde sú zachytené a prevedené na obrazovku, kde sa zobrazuje štruktúra a stav orgánov. Veterinári môžu použiť tieto obrazy na identifikáciu abnormalít, ako sú nádory, cysty, zápaly alebo iné patologické stavy.

Veterinárne sonografické vyšetrenie sa často používa na vyšetrenie orgánov ako sú pečeň, obličky, slezina, žlčník, srdce, reprodukčné orgány a iné. Je tiež užitočné pri sledovaní tehotenstva u zvierat a na monitorovanie rastu a vývoja plodu.

Tento typ vyšetrenia je dôležitým nástrojom pre veterinárov pri diagnostike a monitorovaní zdravia zvierat a môže pomôcť pri stanovení správnej liečby a manažmentu zdravotných problémov.

Leave a Comment

  Prihlásenie na odber noviniek


  O klinike

  Vybudovali sme prvú kliniku v Bardejove s celodennou prevádzkou a pohotovostnou službou

  Ordinačné hodiny

  Pondelok - Piatok:
  9.00 - 12.00 / 14.00 - 17.00
  Sobota: 8.00 - 10.00

  Kontakty

  Telefón: + 421 (0)905 748 042Jiráskova 16 • Bardejov
  vedľa predajne CITROENKontaktujte nás